Leczenie grzybicy- część III

Grzybica

Leczenie grzybicy, które sprowadza się głównie do zmiany diety, można uczynić bardziej efektywnym dzięki wprowadzeniu do codziennego menu kilku produktów.

Leczenie grzybicy- czosnek
Leczenie grzybicy jest bardziej efektywne, gdy wprowadzimy do diety czosnek. Warto dodawać go do przygotowywanych dań lub, jeśli ktoś lubi taki sposób jego spożywania, jeść świeże jego ząbki. Czosnek jest dodatkiem niezwykle aromatycznym i smacznym, co więcej- uniwersalnym. Nadaje się do sosów, dań mięsnych, warzywnych, zup, dressingów do sałatek etc., pasuje do dań kuchni śródziemnomorskiej, orientalnej, meksykańskiej, polskiej… Każdy można znaleźć odpowiednią jego ilość oraz zastosowanie, które najbardziej mu odpowiada.

Tym sposobem nie tylko wzbogacamy swoje kulinarne doświadczenia i rozwijamy zdolności związanie z przygotowywaniem dań, ale również dbamy o swoje zdrowie. Dzięki odrobinie fantazji i cierpliwości przekonać możemy się, że zdrowe odżywianie, które uchronić ma nas od choroby bądź jej nawrotów, może być naprawdę smaczne!
Jeśli jednak, z jakiegoś powodu, nie za bardzo smakują nam dania z dodatkiem czosnku, możemy zakupić w aptece wyprodukowane z niego preparaty, które zawierają allicynę- substancję odpowiedzialną za jego prozdrowotne właściwości. Jej działanie polega na tym, że blokuje ona grzybom dostęp do glukozy, którym się żywią. Tym sposobem głodzimy je, co doprowadza do ich śmierci, rozkładu i usunięcia z organizmu.

Leczenie grzybicy- Czarci pazur

Czarci pazur to kolejna roślina, której prozdrowotne właściwości korzystnie wpływają na walkę z zakażeniem grzybiczym. Ma bowiem działanie detoksykacyjne.
Czarci pazur jest, podobnie jak czosnek, naturalnym antybiotykiem, czyli zabija szkodliwe bakterie atakujące organizm, ale, co ważne, nie powoduje żadnych skutków ubocznych wywoływanych przez tradycyjne antybiotyki (nie ma np. negatywnego wpływu na florę bakteryjną układu pokarmowego).
Leczenie grzybicy- Wilcacora

Wilcacora (inaczej: vilcacora, czepota puszysta, koci pazur) to roślina o silnym działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Oczyszcza z toksyn jelito grube, goi wrzody żołądka i przywraca naturalną równowagę flory bakteryjnej układu pokarmowego. Poza tym, obniża poziom cukru we krwi. Dzięki działaniu moczopędnemu, preparaty z wilcacory przyspieszają proces odtruwania organizmu.
Leczenie grzybicy wspomagane preparatami z wilcacory jest również bardziej efektywne dlatego, że roślina ta wzmacnia układ odpornościowy ludzkiego organizmu. Warto więc nie rezygnować z nich również po zakończeniu terapii.

Wprowadzając do terapii preparaty z wymienionych wyżej roślin, zwiększamy jej efektywność. Leczenie grzybicy przebiega, dzięki nim, skuteczniej i szybciej.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.