Odpowiedź na wszystkie choroby – zbyt mało kwasów żołądkowych.

zakwaszenie organizmu

zakwaszenie organizmu

W ostatnim wideo wspomniałam o moim ”odkryciu” po moim ”upadku” zdrowotnym… Mam wrażenie, że to nic nowego, bo wszyscy wiemy skąd zaczynają się nasze problemy zdrowotne (-> układ trawienny), ale czasami coś musi do nas dojrzeć. Musimy być gotowi na przyjęcie danej informacji. Czasami możemy coś słyszeć, ale nie do końca to do nas dociera. Więc dzisiaj bardzo chcę z się z Wami podzielić o Achlorhydrii. Mam wrażenie, że coraz więcej ludzi ma problem z zbyt mała ilością kwasówżołądkowych… (Wg. testów w USA 90% osób ma zbyt mało kwasów żołądkowych).

A ja zrobiłam swój własny eksperyment i zapytałam przeróżne osoby z mojej rodziny i przyjaciół, w różnych miejscach aby zrobili test z sodą oczyszczoną. Opis testu z sodą oczyszczoną jest w opiscie filmu 😉 (Możesz zrobić ten test rano, na czczo i sprawdzić samemu, czy masz wystarczającą ilośćkwasów żołądkowych). Wszystkie osoby które poprosiłam, żeby zrobiły ten test miały bardzo różne problemy zdrowotne. Począwszyod raka, po egzemę, alergie pokarmowe, astmę, problemy skórne, problemy z nadwagą i problemy trawienne…

Spytałam również osoby które nie mają żadnych problemów zdrowotnych (i te osoby test zdały na 5+ ;)). A osoby, które miały jakikolwiek problem (nawet atopowe zapalenie skóry), szczególnie osoby z autoagresja, miały niewystarczająca ilość kwasów żołądkowych. Kilka z tych osób (w tym moją mama, która ma problemy trawienne ) i osoby z refluksem dostały odpowiedź od lekarza: proszę stosować leki na obniżenie kwasów żołądkowych Co jest bardzo nieodpowidzialne ze strony lekarza, ponieważ nie wykonał on nawet testu na zawartość kwasów żołądkowych…!!! Mam wrażenie, że to naprawdę nieodpowiedzalne i jest to dość spory problem w tej chwili! I bardzo chcę aby ta wiadomość dotarła do jak największej ilości osób.

Możemy nawet jeść najlepszą dietę jaką istnieje na świecie. Ale dzięki ”opiece” lekarskiej nadal możemy mieć przewlekłe problemy zdrowotne. Tak, wiele osób próbuje wszystkiego i wydajemy fortuny na nasze zdrowie i nic z tych rzeczy nie działa. I nie znamy odpowiedzi na nasze problemy zdrowotne, a odpowiedź możebyć bardzo prosta  –

ZBYT MAŁA ILOŚĆ KWASÓW ŻOŁĄDKOWYCH 

i Twój żołądek nie potrafi rozłożyć jedzenia które spożywasz. Dlaczego tak ważne jest żeby nasz żołądek dobrze trawił jedzenie. Zacznijmy od zwykłej kukurdzy.. Kukurydzą to jeden z tych produktów, które sprawiają problemy z trawieniem. Nigdy jakoś nie przyszło mi do głowy, że skoro wydalam kukurydzę w całości – tak na prawdę nie absorbuje z niej żadnych witamin. A co  jeśli podczas posiłków dokładnienie gryziesz jedzenie?

Jeśli jesz w pośpiechu i nie myślisz o tym że jesz, nie czujesz zapachu jedzenia i nie jest to ”rytuał” najprawdopodobniej do Twojego żołądka nie dociera informacja, że zaraz dostanie pokarm, który musi strawić, więc nie produkuje on kwasów żołądkowych. Nie jest to jednak jedyny powód. Może tak być, że już od bardzo dawna masz niedobór cynku, witaminy b12, enzymów trawiennych (ect). Możesz być niedożywiony, nawet jedząc wysoko surowa dietę. I przez to cały czas masz problemy zdrowotne (i niewystarczająca ilość kwasów – i tak w kółko :P).

Symptomy, które pozwolą Ci zauważyć, że możesz mieć problemy trawienne.

Jeśli przewlekłe walczysz z problemami skóry, brzydkim oddechem,  schością w buzi.. Możesz nie odczuwać głodu do późnych godzin popołudniowych i być bardzo głodnym wieczorami. Nie wiem jak wy ale ja znam bardzo dużo osób które nie chcę jeść śniadań… Ja sama od dziecka budziłam się zawsze bardzo głodna, a w momencie gdy zaczęłam mieć problemy trawienne, potrafiłam nie odczuwać głodu do godziny 12-16!!! W tej chwili po wprowadzeniu kilku zmian w mojej diecie, odzyskałam apetyt…  Jakiekolwiek problemy autoimmunologiczne mogą (i najprawdopodobniej są) spowodowane achlorydią.

Po krotce wyjaśnię, dlaczego tak się dzieje, że problemy trawienne powodują reakcje autoimmunolgoiczne. Kiedy jemy coś co nasz żołądek nie jest w stanie strawić, to niestrawione jedzenie przedostaje się do naszego jelita. W mniejszym lub większym stopniu drażni jelito, stąd dużo osób wychodzi z diagnoza nieszczelnego jelita. W najlepszym wypadku to niestrawione jedzenie zostanie wydalone, niestety często zalega ono w jelitach i tam po prostu się psuje.

To ” niestrawione” jedzenie nie tylko będzie drażnić nasze jelito, ale przede wszystkim będzie to świetna pożywka dla pasożytów, które zaczną się rozmnażać. Niestety pasożyty jedząc nasze niestrawione jedzenie, również będą produkować odchody które są bardzo toskyczne i w ten sposób nasze jelito jest jeszcze bardziej nieszczelne i przez to dostajemy alergi pokarmowej.

Wzdęcia, rozwolnienie, zatrwadzenie.

Jeśli odczuwasz dyskomfort po zjedzeniu mięsa albo pokarmów bogatych w białko roślinne, jest to spowodowane niska zawartością kwasów zoladkowaych.

Jak wyleczyć jelita.

Po pierwsze, aby zaleczyć swój układ trawienny najlepszym lekarstwem jest sok z naci i korzenia selera: 300-400 ml soku z selera na czczo odbuduje układ trawienny nawet w 10 dni! W tej chwili sama pije sok z selera od 7 dniu regularnie każdego ranka. Pije około 300ml x2 każdego dnia (rano i wieczorem). Poprawiłam swój apetyt. Straciłam na wadze, dzięki poprawnemu trawieniu jedzenia. Nie mam wzdęć i czuję, że mój układ trawienny pracuję dużo lepiej. Sok z selera to nie jest jedyną rzecz która możesz zrobić…  Kolejną rzeczą która wprowadziłam do swojej diety, która mi pomogła to wprowadzenie probiotyku. Najlepiej probiotyków naturalnych – czyli fermentowanego jedzenia (kapusta kiszoną, ogórki kiszone, kambucha, ect). Jedna łyżeczka kapusty kiszonej jest świetnym, naturalnym probiotykiem. Domowy ocet jabłkowy, pity 1 łyżka na pół szklanki wody przed posiłkiem również zakwasi żołądek.

Jednak z octem bywa różnie, ponieważ jeśli ściana twojego żołądka jest uszkodzona ( a jest jeśli kiedykolwiek brałeś leki przeciwbólowe) picie octu może Ci zaszkodzi. Miej to na uwadze, że ocet nie jest dla każdego, w przeciwieństwie do soku z selera… Wracając do probiotyków, moim ulubionym probiotykiem jest kefir z mleka kokosowego (ryżowego i migdałowego). Dziennie pije około szklanki domowego kefiru z mleka kokosowego. Nie dość, że jest przepyszny to na prawdę wspomógł mój układ trawienny. I pije go dopiero od około 2-3 tygodnii i już zauważyłam różnice. Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć… która niekoniecznie jest zalecana przez ”ekspertów” HCLF, jest sól, sama nie dodawałam soli do potraw od ponad roku… Ale jak wiemy każdy jest inny, więc jeśli czujesz, że dieta niskosodowa nie jest dla Ciebie, możesz spróbować dodawać do potraw (po ugotowaniu) sól himalajską. Ale przede wszystkim spróbuj dodać szczyptę soli do pitej wody, lub pod język przed jedzeniem. Sól himalajską dla mnie jest idealnym źródłem minerałów. I nie musimy obawiać się zatrzymania wody w organizmie, bo odkąd zaczęłam jeść sól, poprawił mi się układ trawienny i dzięki temu zeszła ze mnie dużą ilość wody – jak widać każdy jest inny.

Jeśli nie masz pod ręką przypraw, nawet myślenie o gorzkim smaku wytworzy w żołądku większą ilość kwasów żołądkowych. Również picie herbat ziołowych ( rumianek, mięta). Jest mnóstwo sposobów aby usprawnić nasz układ trawienny Więc zrób sobie przysługę i zrób test z sodą na zawartość kwasów żołądkowych i zacznij implementować powoli niektóre z wymienionych sposobów. To może być odpowiedź na twoje niekończące się problemy zdrowotne.. Albo może to być jedna z przyczyn… Dlaczego nie możesz stracić na wadze, pozbyć się problemów skórnych, dlaczego nadal masz rozchwiane hormony. Dlaczego masz egzemę, problemy skórne i alergie… Nie wiem jak dla was ale dla mnie to jest to odpowiedź na większość problemów zdrowotnych i jest na prawdę prosta i uleczalna!!! I pewnie dlatego że problem jest tak prosty i odpowiedź jest tak tanią nikt o tym nie mówi ($$$) i nikt nie robi badań…

Znalezione na Youtube

Please follow and like us: