Papaja w diecie dr Budwig

Papaja

Papaja

O antynowotworowych właściwościach siemienia czy oleju lnianego oraz skuteczności diety dr Budwig w walce nie tylko z rakiem, ale również innymi chorobami, czytaliście już na moim blogu nie raz- jestem wielką zwolenniczką wprowadzenia do codziennego menu produktów z nasion lnu i sama przekonałam się, że, dla własnego zdrowia, warto to zrobić.

O ile dieta dr Budwig kojarzy się wszystkim, zresztą absolutnie słusznie, właśnie z olejem lnianym, to warto również wiedzieć, że jej założenia, w przypadku walki z rakiem, czyli tego, do czego została stworzona, zostały przez dr Budwig rozszerzone. Codzienny jadłospis wzbogacony powinien zostać, według niej, również o sok z papai (a dokładniej- 3 szklanki dziennie) oraz sok z ananasa (o czym napiszę w osobnym tekście).

Papaja

Papaja to pochodzący z Ameryki Środkowej pomarańczowy lub pomarańczowo- zielony owoc o kształcie przypominającym gruszkę. Jego miąższ jest żółty lub różowy, a nasiona- czarne.

Owoce papai są bogatym źródłem przeciwutleniaczy (antyoksydantów), witaminy C, E, A, K oraz potasu i kwasu foliowego. Poza tym, dostarcza ona błonnika, carpainę i karotenoidy (wspomagające pracę serca i wzmacniające układ krwionośny) oraz fibryny (wspomagające proces krzepnięcia krwi). Papaja pomaga ponadto przywrócić równowagę flory bakteryjnej po kuracjach antybiotyków, a więc z powodzeniem może być elementem diety przeciwgrzybiczej.

Papaja zawiera w sobie również tzw. enzymy proteolityczne, czyli umożliwiające trawienie białek, z których najważniejszym jest papaina.

Tym samym papaja wspomaga trawienie produktów białkowych, a więc i umożliwia szybsze i lepsze wchłanianie zawartych w nich substancji odżywczych.

Co ciekawe, wyciąg z liści papai okazuje się być produktem idealnie nadającym się do bycia wykorzystywanym w profilaktyce oraz leczeniu nowotworów. Substancje zawarte w papai mają znaczący wpływ na zahamowanie rozwoju komórek rakowych.

Magiczne połączenie…

Wszyscy pamiętamy, iż olej lniany, zgodnie z zaleceniami dr Budwig, najlepiej jest łączyć z twarogiem- dzięki temu zwiększamy wchłanialność zawartych w oleju kwasów tłuszczowych. Drugą „mieszanką” opracowaną przez dr Budwig jest, jakkolwiek nieintuicyjnie to w pierwszej chwili może zabrzmieć, sok z papai połączony z siemieniem lnianym.

Dlaczego to połączenie daje pozytywne rezultaty? Dlatego, że bioaktywność papainy (oraz chymopapainy, peptydazów i lizozymu) jest zdecydowanie większa w obecności znajdujących się w siemieniu lnianym związków cyjanogennych (a dokładniej- linustatyny oraz neolinustatyn).

Papaja w diecie dr Budwig

Papaina oraz inne zawarte w papai enzymy, czyli wspomniane chymopapaina, peptydazy oraz lizozym, wykorzystywane są przez ludzki układ pokarmowy do trawienia białek, ale nie tylko. Wspomagają również układ odpornościowy do walki z bakteriami, wirusami, grzybami oraz innymi białkami toksynowymi.
Owe białka toksynowe powstają np. w wyniku rozpadu guzów nowotworowych. Dlatego właśnie tak ważne jest wprowadzenie papai czy soku z papai do diety antyrakowej: leczenie, przy pomocy oleju czy siemienia lnianego, powoduje rozpad tych guzów i tym samym przedostawanie się do krwiobiegu szkodliwych, toksycznych substancji, co w konsekwencji prowadzi do nadmiernego obciążenia wątroby oraz jej zatrucia, czasem nawet skrajnego, tj. śmiertelnego (również z tego powodu zaleca się, podczas takiej terapii, wypijanie nawet do 3 litrów wody dziennie!).

Podsumowanie

Dr Budwig wprowadziła do swojej diety sok z papai właśnie dlatego, iż jej terapia bazująca na antynowotworowych właściwościach nasion lnu okazała się tak skuteczna. Z powodzeniem zajmując się nawet najcięższymi przypadkami pacjentów chorych na raka, musiała zauważyć, jaki wpływ na wyniszczony już chorobą oraz tradycyjnym leczeniem organizm pacjenta mają wspomniane tu toksyny. Poza tym, trzustki osób cierpiących na raka nie produkują wystarczającej ilości enzymów trawiących białka, a więc jego metabolizm jest u nich zaburzony. Wprowadzenie do antynowotworowej terapii soku z papai, pozwolę sobie na takie stwierdzenie, wskazuje na prawdziwy profesjonalizm i ogromne kompetencje dr Budwig oraz jej holistyczne ujęcie terapii, które to niezbędne jest, by przynosiła ona oczekiwane rezultaty.

Autor zdjęcia: Sakurai Midori; Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:California_Papaya_ID.jpg

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.